Faculty & Staff

< 1 2 3 > showing 51 - 100 of 117 constituents
Amy Jamison

Amy Jamison

District Library Specialist
Teacher Specialists, Level 1 Google Certified Educator, Level 2 Google Certified Educator, EdTech Endorsement
Cory Jensen

Cory Jensen

Science, NHS Adviser
Ogden Online Teacher
Lyndon Johnson

Lyndon Johnson

History, Football Coach
Brittney Jolley

Brittney Jolley

Instructional Coach, AVID
Gene Kunz

Gene Kunz

Drivers Ed
Amber Kunzler

Amber Kunzler

Mathematics, Student Government Adviser
Jessi Leavell

Jessi Leavell

ESL, Debate Coach
John LoBaido

John LoBaido

Student Resource Officer
Cathy Lunt

Cathy Lunt

CTE/ Business
Erica Lyon

Erica Lyon

The Arts, Mountain Biking Co-Coach
Eliza Lyons

Eliza Lyons

Biology, Latinos In Action Adviser
Level 1 Google Certified Educator, Ogden Online Teacher
Luke Mandleco

Luke Mandleco

CTE, Skills USA Adviser
Read Marshall

Read Marshall

Custodian
Mercedes Martinez

Mercedes Martinez

Custodian
Cindy McCollum

Cindy McCollum

Sp Ed/Sv
Nora McCroby

Nora McCroby

Own Your Future
Ted Mecham

Ted Mecham

Language Arts, Assistant Cross Country & Track Coach
Lizzette Mikesell

Lizzette Mikesell

Mathematics
Theral Mikesell

Theral Mikesell

Science, Wrestling Coach
Max Miller

Max Miller

History, Girls Tennis, Swimming, Girls Golf Coach
Lisa Molyneux

Lisa Molyneux

Language Arts
Anna Fay Montoya

Anna Fay Montoya

Attendance Secretary
Glen Moon

Glen Moon

Intern Assistant Principal
Maleesa Morris

Maleesa Morris

CTE Secretary
Michelle Nitengale

Michelle Nitengale

Language Arts
Marianna Norseth

Marianna Norseth

Spanish Dual Immersion
Dale O'Grady

Dale O'Grady

Financial Secretary
Natalie Ormond

Natalie Ormond

Mathematics
Linda Pachuca

Linda Pachuca

Building Engineer
Glenda Petersen

Glenda Petersen

Cafeteria
Karlee Peterson

Karlee Peterson

Sp Ed Severe
Jamie Phippen

Jamie Phippen

Student Services Secretary
Steve Poll

Steve Poll

Principal
Alex Powell

Alex Powell

Language Arts
Level 1 Google Certified Educator
Susan Quercio

Susan Quercio

Sp. Ed.
Amber Rasmussen

Amber Rasmussen

Counselor A-EL
Travis Remkes

Travis Remkes

Custodian
Vlad Robles

Vlad Robles

Site Tech
Raven Rylander

Raven Rylander

Counselor, 11th Grade Adviser
Jaxson Schreck

Jaxson Schreck

Language Arts
Claudia Smith

Claudia Smith

Cafeteria
Kable Smith

Kable Smith

P.E.
Kelsey Smith

Kelsey Smith

Language Arts, Gills Volleyball Coach
Jeff Speckman

Jeff Speckman

Athletic Trainer
Doug Stephens

Doug Stephens

History, Academic Olympiad & Decathlon Co-Coach
Russell Stevens

Russell Stevens

ATC, Mountain Biking Co-Coach
Jeff Swanger

Jeff Swanger

Counselor Li-Re
Abraham Thomas

Abraham Thomas

Foreign Language
Isaac Thomas

Isaac Thomas

Language Arts, Assistant Girls Basketball Coach
< 1 2 3 > showing 51 - 100 of 117 constituents